Média
02.08.2012 autor: Zdeněk Bednář
Brněnská TV žurnál odvysílala 16.10.2014 krátký rozhovor s léčitelem Zdeňkem Bednářem
více na (cca od 4 minuty) http://www.b-tv.cz/zurnal.html?ep=2997
Meduňka č.10 / 2011
20.9.2011
___________________________________
Informační měsíčník Exit 162
9/2010 Velká Bíteš a okolí
___________________________________
regionální noviny
Znojemsko
číslo 10, ročník XX, z 13. dubna 2010
___________________________________
regionální noviny
ZNOJEMSKO
číslo 06, ročník XX, z úterý 9.února 2010
___________________________________
regionální noviny
ZNOJEMSKO
číslo 04, ročník XX, z úterý 26.ledna 2010
___________________________________
regionální noviny
ZNOJEMSKO
číslo 41, ročník XIX, z úterý 13.října 2009
___________________________________
Kam umístit postel nebo pracovní stůl
zdroj: BYDLENI.CZ - Internetový magazín o bydlení a životním stylu
Co byste měli vědět o geopatogenních zónách
Naše rozhodování o tom jak rozmístit nábytek v místnosti bývá nejčastěji vedeno praktickými a estetickými hledisky. Jde nám o to, abychom co nejefektivněji naložili s prostorem a aby také hezky vypadal, ale pokud se ve svém bytě či domě chceme cítit opravdu dobře, měli bychom se snažit vyhnout vlivu geopatogenních zón.
Živý organismus reaguje na porušení homogenity pole, ve kterém se nachází nebo do kterého vstupuje. Pokud setrváváte v takto narušeném prostoru pravidelně a dlouhodobě, působí to nepříznivě na vaše zdraví. Postel umístěná v geopatogenní zóně bude mít za následek nespavost a únavu, ale časem může přispět i k dalším zdravotním problémům - zejména k takovým, k nimž má člověk dispozice. Geopatogenní zóny totiž snižují obranyschopnost našeho organismu
Geopatogenní zóny dokáží zjistit senzibilní osoby, které k tomu zpravidla využívají různé druhy virgulí. Zvýšenou citlivost na tyto zóny mají ale i děti, které se během spánku většinou instinktivně snaží vzdálit z jejich dosahu - může to být jedním z důvodů, proč svou ratolest najdete každé ráno přestěhovanou v jednom rohu postele. A zajímavým indikátorem výskytu geopatogenních zón jsou zvířata. Většina savců se jim snaží vyhnout. Z těch, která žijí s námi, se můžete spolehnout na instinkty psů. K výjimkám patří naopak kočka, která je vyhledává, podobně jako hmyz. Důsledně tak činí mravenci při stavbě svých mravenišť a mnohá pozorování dokazují, že se v geopatogenních zónách skvěle daří včelám.
Často se můžete setkat s názory, že geopatpgenní zóny lze pomocí různých materiálů, přistrojů a zařízení odrušit. "Některá zařízení opravdu dokáží intenzitu geopatogenních zón snížit, spolehlivé odrušení ale není možné," říká k tomu bioterapeut Ing. Zdeněk Bednář, který se detekci geopatogenních zón již léta věnuje. A dodává: "Řada těchto zařízení po určité době přestává fungovat. Intenzita GPZ se navíc mění v průbehu dne i v průběhu roku. Vyšší bývá na jaře a na podzim."
Existuje tedy nějaký spolehlivý prostředek, jak se geopatogenním zónám vyhnout?
"Vlastně jediný," radí Zdeněk Bednář. "Přemístění lůžka, pracovního stolu nebo oblíbeného místa, kde trávíme více času, mimo detekovanou škodlivou zónu."
0 Komentářů » | štítky: